„Vedd és olvasd – A Biblia üzenete ma”

2010. május 17., címkék: sólyom lászló, biblia, konferencia, Hírek, károli gáspár, huszár pál, steinbach józsef

Károlyi Gáspár Napokat tartanak Vizsolyban május 29-től 30-ig. A rendezvényt, melynek fővédnöke Dr. Sólyom László, a Magyar Köztársaság Elnöke a Vizsolyi Biblia megjelenésének 420. évfordulóján tartják meg.

Rajtunk a sor! – Uniós kitekintés a jövőbe

2010. március 26., címkék: konferencia, sólyom lászló, erdő péter, európai unió, Hírek

„Európának ébresztőre van szüksége, és a sok bürokratikus nyavalygással kitűzött, majd időben módosított stratégiák helyett egy világos, életerős Uniót jelentő terv kidolgozása a cél!” – fogalmazott a nemzetközi szervezet gazdasági közösségéről Pálinkás József, a Magyar Tudományos Akadémia elnöke a 2011-es magyar EU-elnökség szakpolitikai stratégiái elnevezésű konferenciasorozat kiemelt rendezvényén, ahol Bölcskei Gusztáv református püspök mellett több egyházi vezető is tartott előadást.

EUvízió – Rajtunk a sor!

2010. március 24., címkék: erdő péter, Hírek, konferencia, európai unió, bölcskei gusztáv, sólyom lászló

Európa jövője, a jövő Európája. Ez a címe a Magyar Tudományos Akadémia Politikai Tudományok Intézete (MTA PTI) konferenciájának, melyet március 26-án, pénteken rendeznek az MTA budavári dísztermében.

"A magyart egyre többen fújják hamisan" - a Magyar Kultúra Napja Szatmárcsekén

2010. január 17., címkék: Hírek, kölcsey ferenc, himnusz, kocsis fülöp, szatmárcseke, sólyom lászló, magyar kultúra napja

Ökumenikus istentiszteleten hirdetett igét Bölcskei Gusztáv református püspök és Kocsis Fülöp görög katolikus püspök a Magyar Kultúra Napja alkalmából január 17-én Szatmárcsekén a református templomban. Az esemény díszvendége Sólyom László köztársasági elnök volt. A Magyar Kultúra Napjáról Jankovics Marcell Kossuth-díjas filmrendező emlékezett meg, aki ezen az alkalmon a Kölcsey Társaság emlékplakettjét is átvehette.

Bogárdi Szabó István: a szlovákiai nyelvtörvény visszavonásáig imádkozzunk felvidéki testvéreinkért!

2009. augusztus 30., címkék: Háttér, nyelvtörvény, ima, gáncs péter, kárpát-medence, ökumenikus, szeged, szlovákia, bogárdi szabó istván, jerzy buzek, sólyom lászló, tőkés lászló, fazekas lászló

A hazai és határon túli magyar egyházi vezetők egyöntetűen felemelték szavukat a szeptember 1-jén életbelépő szlovákiai államnyelvtörvény ellen